Založ si blog

Po novom pán Fico diskutuje už len s moderátorom? Sedliacka otázka – PREČO? !

Len krátke zamyslenie nad tým prečo pán premiér po jeho najnovšej a zatiaľ asi najmohutnejšej kauze vystupuje v diskusných politických reláciách iba sám proti sebe, resp. sám proti moderátorovi…

 

Predpokladajme, že ARGUMENT, že kvôli tomu, že mu tu žiadny iný politik nesiaha ani po členky a tak by bolo pod jeho úroveň Poloboha či priam Boha sa s ním stretnúť v klasickej, rokmi overenej diskusnej relácii – minimálne jeden proti jednému – že tento argument by bol PRÍLIŠ AROGANTNÝ ešte aj na pána 1001 klikov.

S tým dúfam všetci súhlasíme – teda ja osobne nehodlám tohto, a ani iného ,,tiež len človeka,, z radov našich politikov uznávať ako Pána Boha, ktorého prd nesmrdí, ale vonia, ktorého krok je neomylný, ktorého chyba je úspech či jediná správna a možná cesta. Žijeme (aspoň oficiálne) v demokratickej spoločnosti, kde má každý právo vyjadriť svoj názor a kde vo vysokej politike vždy platilo medzi vysokými predstaviteľmi obojstranné právo na priamu výmenu argumentov v politických TV diskusiách – face to face.

 

Predpokladajme logicky tiež, že ak by mal pán premiér dostatočné a nepriestrelné argumenty resp. protiargumenty na Lipšicove, alebo hocikoho-opozičné námietky a pripomienky, tak by nemal mať absolútne žiadny problém postaviť sa svojmu protivníkovi, ktorý ho navyše pred celým národom nazýva zlodejom kolaborujúcim so skupinou J & T tvárou v tvár. Naopak, keby tieto protiargumenty mal, mal by po takejto hroznej urážke jeho čistej duše podobnú debatu sám vyhľadať a vybaviť si s ohováračom účty ,,pred očami a ušami,, všetkých z nás.

Pred týždňom alebo dvoma v sobotu som počúval reláciu Sobotné dialógy v Slovenskom rozhlase, kde bol pán Fico samozrejme sám s moderátorom a obhajoval tam samotnú kúpu SPP, jej výhodnosť a samozrejme jedným ťahom zbabelo, bez možnosti sa brániť dával verbálne zabrať celej opozícii , ktorá chce pre celý národ len aby bolo ZLE ZLE ZLE aby bolo DRAHO atď. O sebe hovoril ako o spasiteľovi Slovenska, ktorý geniálne spôsobil, že ceny sa nebudú zvyšovať (NIKDY?) – osobne som vééééľmi zvedavý!

 

Ako vravím, bol tam sám a ako rétoricky vysokokvalitne trénovaný politik nemal s nejakým jakš-takš snaživým moderátorom najmenší problém.

 

Dnes na TA3 znovu sám. Znovu ten istý scenár, znovu tie isté slová o opozícii, ktorá chce ZLE ZLE ZLE a tie o jeho osvietenej snahe pomôcť zbedačenému ľudu. Čo ale nikto nerieši je, že moderátorovi povie, že – spoločnosť EPH kúpila podiel od Nemeckých a Francúzskych vlastníkov – a pozor – citujem premiéra ,,ČO MY S TÝM MÁME?!,,

(MÁTE S TÝM VEĽA PÁN PREMIÉR, PRETOŽE TO VAŠA VLÁDA POVOLILA TÚTO TRANSAKCIU V ROKU 2012!!!) Pozrite si článok z 12. 6. 2012 http://ekonomika.sme.sk/c/6421946/stat-zrejme-povoli-aby-kellner-a-jt-ziskali-polovicu-spp.html

 

Ministerstvo hospodárstva SR totiž ako väčšinový vlastník spolurozhoduje o tom kto môže a nemôže odkúpiť akcie a podiely!

Pripravil teda pán premiér dnešnú kúpu od J & T už minulý rok? A je na tom niečo nelogické? Je to za hranicou možného? Nemyslím si…

 

Ešte posledná smiešnosť ktorú som si všimol pri jeho poslednej tlačovke na túto tému (keď vytiahol svoj parádny A4 graf). Hneď pri začiatku povedal, ako počas jeho prvej vlády sa cena 4 roky nezvyšovala, a ako sa zvyšovala len keď vládla opozícia. No… Teraz je pri vláde zase, tak neviem čo mu bráni aby ceny držal a nezvyšoval aj naďalej, inak povedané –  čo ho núti k tomu aby dal napapať J & T?

 

Zistil snáď aká to bola chyba povoliť vstup EPH (J & T) do SPP?

 

Nie nie… Myslím si, že naopak – to chlapci v EPH zistili, že spravili zlú investíciu. Ficovi kámoši z EPH prišli do 59 miliónovej € straty a chcú sa zbaviť tej starej prašivej SPP matere. Chcú na túto neúspešnú kapitolu vo svojich inak veľmi úspešných životoch rýchlo zabudnúť a pohnúť sa ďalej preč preč preč za lepším biznisom.

,,Najlepšie,, na tom je, že štát pri tejto kúpe zdedí aj tú spomínanú 59 miliónovú stratu a tým pádom sú páni zahojení.

 

Lent ak mimochodom – Toto im chceme dovoliť???

 

No.. Aby som sa vrátil k nadpisu a pôvodnej téme. Možno práve tieto skutočnosti – tieto ARGUMENTY, sú bubákom a dôvodom, prečo pán 1001 klikov, pán SUPER-PREMIÉR, pán ZÁCHRANCA REPUBLIKY pri ktorého vládnutí sa máme tak luxusne skvele, odmieta ísť do riadnej, klasickej politickej diskusnej relácie, ktoré sú dlhé roky u nás bežným štandardom… povedal by som až demokratickým minimom….

 

Čo myslíte vy?

 

 

 

Šok! Róbert Fico sa vzdáva kandidatúry a bude voliť Andreja Kisku!

23.03.2014

Všetko sa udialo dnes o 19 00, keď Róbert Fico spoločne so svojim volebným štábom uznali niektoré závažné skutočnosti a vyvodili zodpovedajúce dôsledky. Predovšetkým si uvedomili, že viac »

SMER – Svojvoľná Diktatúra -> je to stále jasnejšie

24.01.2014

Tak veľmi sa čudujem tým 30 či 40 % voličov. Ako môže byť niekto tak nekonečne zaslepený, ba až vyslovene HLÚPY (ak chápeme hlúposť ako Imanuel Kant - ako nedostatok súdnosti). Ja sám viac »

Fico prezidentom = Diktatúra SMERu SD, alebo nová Totalita. ..

07.01.2014

Nie.. Toto by sme skutočne nemali dovoliť.. Situácia v ktorej budú všetky dôležité funkcie štátu zastávať členovia jednej strany, jednej ideológie a jediného SPRÁVNEHO zmýšľania a viac »

Jordánsky kráľ Abdalláh II.

Jordánsko ruší časti mierovej zmluvy s Izraelom

21.10.2018 21:56

Jordánsky kráľ Abdalláh II. má v úmysle odstúpiť od dvoch dodatkov k mierovej zmluve z roku 1994.

zlato, tehly

Centrálne banky zvyšujú svoje zlaté rezervy

21.10.2018 20:54

Veľa centrálnych bánk začalo v čase poklesu cien zlata navyšovať svoje zlaté rezervy. Za prvý polrok 2018 nakúpili podľa Svetovej rady pre zlato 193,3 tony zlata.

SR Vrátna Dolina Výročie Cintorín Symbolický ZAX

Na symbolickom cintoríne vo Vrátnej si uctili obete hôr

21.10.2018 20:50

Svätú omšu na symbolickom cintoríne celebroval vojenský ordinár František Rábek.

andrej danko

Lenč: Kvórum neodstráni stranícku oligarchiu

21.10.2018 20:00

Podľa politológa novela zákona o politických stranách nerieši najdôležitejšie neduhy, ktoré zmietajú stranami.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 11
Celková čítanosť: 33115x
Priemerná čítanosť článkov: 3010x

Autor blogu

Kategórie